10 najlepszych graczy NBA w sezonie 2022-23

Chociaż do końca sezonu NBA 2021-22 minął zaledwie tydzień, my, fani koszykówki, zawsze nie możemy się doczekać kolejnego sezonu. A ponieważ prawie każda drużyna w lidze ma co najmniej jedną supergwiazdę w swoim zespole, przyszłość nigdy nie była tak ekscytująca dla NBA, jak teraz.

A jeśli chcesz dowiedzieć się, kto jest 10 najlepszymi graczami NBA w sezonie 2022-23, nie szukaj dalej.

Poniżej zestawiliśmy listę najlepszych graczy NBA w nadchodzącym sezonie i przedstawiliśmy odważne prognozy dotyczące ich pozycji i miejsca, w którym zabiorą swoją drużynę w nadchodzącym sezonie.

 

Oto 10 najlepszych graczy NBA w sezonie NBA 2022-2023.

 

Steph Curry

Powiedzieć, że sezon NBA 2021-22 był dobrym rokiem dla Stepha Curry’ego , byłoby niedopowiedzeniem. Po zdobyciu swoich czwartych mistrzostw NBA Curry zdobywał średnio 25,5 punktu na mecz, strzelając 38% zza łuku.

Po wygraniu 4 mistrzostw NBA w ciągu 8 lat, Stephen Curry i jego Golden State Warriors ustanowili nową dynastię NBA, która prawdopodobnie nie dorówna w ostatnich latach.

A po niedawnym prześcignięciu Raya Allena pod względem wszech czasów zdobytych rzutów za trzy punkty z gry, Curry ma szansę stać się najlepszym pojedynczym strzelcem w lidze.

 

Giannis Antetokounmpo

Giannis Antetokounmpo, znany również jako The Greek Freak, jest gotowy do kontynuowania swojej dominacji w NBA w sezonie 2022-23. Mając zaledwie 27 lat, Giannis ugruntował swoją pozycję jako potrójne zagrożenie i pracował zarówno nad umiejętnościami operowania piłką, jak i strzelania z trzech punktów.

Po doprowadzeniu Milwaukee Bucks do ich pierwszych mistrzostw NBA od czterech dekad, Giannis został już dwukrotnie uznany za najbardziej wartościowego gracza w lidze i w kolejnych sezonach, a w 2021 roku zdobył tytuł MVP w finale.

Wchodząc w sezon NBA 2022-23, poszukaj Giannisa, aby kontynuować swoją dominację i poprawić swoją grę na dystans. Przewidujemy, że Bucks będą nadal budować wokół Giannisa i będą dążyć do dodatkowego pierścienia dla swojej młodej supergwiazdy.

 

Luka Dončić

W wieku zaledwie 23 lat Luka Dončić szturmem zdobył NBA dzięki umiejętnościom prowadzenia piłki, strzelania i Euro stepu. A po zabraniu swojego Dallas Mavericks na finały Konferencji Zachodniej, Luka Dončić jest chętny, by dotrzeć do ziemi obiecanej NBA.

Dzięki wsparciu miliardera Marka Cubana, Luka Dončić i Dallas Mavericks mają głębokie kieszenie i ambicję, by wywrzeć znaczący nacisk na finały NBA.

Choć w sezonie NBA 2021-22 był prawie przeciętny triple-double, z 28,4 punktu, 9,1 zbiórki i 8,7 asysty na mecz, Luka Dončić jest jedną z najlepszych gwiazd w NBA i wygląda na to, że ma przed sobą długą karierę.

Steph Curry

Nikola Jokić

Dwukrotny zwycięzca MVP udowodnił, że wielu jego wątpiących i nienawidzących nie ma racji. A mając średnio double-double w sezonie 2021-22, z 27,1 punktami i 13,8 zbiórkami na mecz, Jokic ma niewiele więcej do udowodnienia.

Ale „Joker” jeszcze nie dotarł do największej sceny NBA. I chociaż ma wokół siebie pewne wsparcie w Denver Nuggets, będzie to podjazd pod górę przeciwko zespołom z Zachodu, aby przejść przez finały Konferencji Zachodniej.

Jednak w wieku zaledwie 27 lat Nikola Jokic ugruntował się jako jeden z najlepszych obecnie wielkich ludzi w lidze, a mając wokół siebie odpowiednie postacie, powinien być w stanie stworzyć budzącą grozę dynastię w Mile High City.

Joel Embiid

Joel Embiid, trafnie nazywany „Procesem”, jest gotów poświęcić czas, pracę i wysiłek, aby wnieść kolejne mistrzostwo do miasta braterskiej miłości. Stworzony przez Philadelphia 76ers w 2014 roku, stale zwiększał swoją ogólną produkcję na całym świecie.

A wraz z Jamesem Hardenem, Joel Embiid i 76ers wyglądają na gotowych do znaczącego biegu na Wschodzie w sezonie NBA 2022-23. Zmierzą się z ostrą konkurencją ze strony Brooklyn Nets, Boston Celtics, Miami Heat i Milwaukee Bucks, ale ufając procesowi, powinni być w stanie zwyciężyć w najbliższej przyszłości.

 

James Lebron

W wieku 37 lat LeBron James ma niewiele do udowodnienia. Czterokrotny mistrz NBA, czterokrotny MVP finałów NBA, czterokrotny MVP NBA i 18 występów w NBA All-Star, James umocnił siebie i swoją spuściznę wśród największych wszech czasów.

Ale ambicje Jamesa wykraczają poza 4 mistrzostwa.

Po tym, jak poprowadził Los Angeles Lakers do 17. mistrzostw NBA, rekordu związanego z Boston Celtics , chce jeszcze bardziej umocnić swoją spuściznę jako wszech czasów w sezonie 2022-23.

A ze zdrowym Anthonym Davisem i odświeżonym Russellem Westbrookiem Lakers wyglądają tak dobrze, jak zawsze, aby zdobyć swój 18. tytuł franczyzy.

Kevin Durant

Kevin Durant może być obecnie jednym z najlepszych graczy w NBA, ale jeszcze nie wykazał się hartem ducha i odpornością psychiczną potrzebną, by zabrać Brooklyn Nets do ziemi obiecanej.

Jeden z najlepszych strzelców w swoim rozmiarze, Durant jest potężnym przeciwnikiem, który może zarówno skutecznie atakować obręcz, jak i zdobywać punkty zza łuku. Jednak z powodu kontrowersji i kontrowersji poza boiskiem w sezonie 2021-22 NBA ma wiele do udowodnienia w kolejnym sezonie.

Ja Morant

Przez krótką chwilę wydawało się, że najważniejszym momentem w karierze Ja Moranta będzie jego niesamowity dwuręczny blok przeciwko Los Angeles Lakers Avery Bradley. I w tej krótkiej chwili ten blok w pojedynkę zdefiniował Moranta i jego pragnienie rywalizacji i zwycięstwa.

Ale w zeszłym roku Morant i jego młody Memphis Grizzlies udowodnili, że ta atrakcja to dopiero początek.

Po dotarciu do play-offów Ja Morant i Memphis Grizzlies są gotowi zostać gwiazdami NBA. I bądźmy szczerzy, robiąc to, sprawili, że NBA jest bardziej zabawną i przyjemną ligą.

 

Jayson Tatum

Jeśli zabierzesz swój zespół na finały NBA, to zdecydowanie zasługujesz na to, aby znaleźć się na liście 10 najlepszych graczy NBA wchodzących do ligi w sezonie 2022-23. I chociaż Tatum nie był w stanie zdobyć mistrzowskiego pierścienia, udowodnił, że jest biegłym graczem i wszechstronną supergwiazdą.

Reprezentując i honorując dziedzictwo Celtics, Tatum jest również jednym z najbardziej przepracowanych graczy w lidze.

W sezonie NBA 2021-22 rozegrał w sumie 76 meczów, średnio niecałe 36 minut na mecz. W tym czasie notował średnio 26,9 punktu, 8,0 zbiórek i 4,4 asysty.

Spodziewamy się, że Tatum jeszcze raz poprowadzi Celtics w głąb play-offów, a nawet poczyni kolejny znaczący krok w walce o mistrzostwo NBA.

Kyrie Irving

Być może nasz najbardziej kontrowersyjny wybór dla 10 najlepszych graczy NBA w sezonie 2022-23, ale Kyrie Irving raz po raz udowodnił, że jest elitarnym, gwiazdorskim graczem… kiedy chce grać.

Po kontrowersyjnym ujęciu przez większą część początku sezonu 2021-22, Irving powrócił na Brooklyn Nets i opublikował imponujące liczby przez cały sezon zasadniczy i play-offy.

Jeśli jest w stanie zaangażować się w grę i drużynę, oczekujemy od niego wielu sukcesów w przyszłości.

 

Steph Curry

Powiedzieć, że sezon NBA 2021-22 był dobrym rokiem dla  Stepha Curry’ego  , byłoby niedopowiedzeniem. Po zdobyciu swoich czwartych mistrzostw NBA Curry zdobywał średnio 25,5 punktu na mecz, strzelając 38% zza łuku.

 

Po wygraniu 4 mistrzostw NBA w ciągu 8 lat, Stephen Curry i jego Golden State Warriors ustanowili nową dynastię NBA, która prawdopodobnie nie dorówna w ostatnich latach.

A po niedawnym prześcignięciu Raya Allena pod względem wszech czasów zdobytych rzutów za trzy punkty z gry, Curry ma szansę stać się najlepszym pojedynczym strzelcem w lidze.

 

Na koniec

Liga NBA jest liga amerykańską, lecz w Polsce jest bardzo popularna już od lat dziewięćdziesiątych. Śledź nasz blog by dowiedzieć się więcej.